Dlaczego niektórzy tyją a inni nie? Dlaczego jesteśmy r

Dlaczego niektórzy tyją a inni nie? Dlaczego jesteśmy r

Dlaczego niektórzy tyją a inni nie? Dlaczego jesteśmy różni
autorem artykułu jest Krzysztof Grębalski

Badania przeprowadzone w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles dowiodły, że żeńskie komórki tłuszczowe rozmieszczone w okolicach bioder i ud, dwa razy wydajniej magazynują tłuszcz i powiększają swą objętość, ponieważ biorą udział w procesie uwalniania tłuszczy i spalania.
Kobiety biorące udział w rewolucji w 1920 r. popełniły kilka zasadniczych błędów, najważniejszym z nich jest przekonanie, że ciało kobiety skazane jest na magazynowanie tłuszczy. Dla większości kobiet osiągnięcie i utrzymanie szczupłej, chłopięcej sylwetki jest niemożliwe, bez względu na ilość wykorzystanej tasiemki przy obwiązywaniu piersi, by stały się płaskie, wręcz niewidzialne. Nawet szczupłe kobiety nadal mogą wyglądać niezwykle kobieco poprzez tkankę tłuszczową zalegającą w strategicznych miejscach bioder i ud w ilościach większych niż u mężczyzn. W pogoni za osiągnięciem idealnej męskiej aparycji, kobiety wstąpiły na drogę niekończących się niepowodzeń, które rodzą w nich pogardę dla samych siebie, złość i poczucie wstydu.
Dostęp do ogromu informacji na temat pozytywnej roli, jaką tłuszcz odgrywa w naszym organizmie, pozwoli ci uświadomić sobie podstawowe fakty. Celem tego rozdziału jest przedstawienie poglądu, który zakłada, iż kobiety zostały stworzone by osiągać inne cele niż idealną męską aparycję propagowaną przez rewolucjonistki. Oto niepodważalny fakt: Bóg ukształtował i mnie i ciebie tak, by na naszych biodrach, brzuchu, udach i piersiach odkładał się tłuszcz. Co więcej, Bóg chce, by nasze biodra, brzuch, uda i piersi opływały tłuszczem. Taka jest Jego wola.

Bóg chce, by nasze biodra, brzuch, uda i piersi opływały tłuszczem. Taka jest Jego wola.

Jaki sens ma gÅ‚odzenie siÄ™ i walka z wÅ‚asnym ciaÅ‚em, kiedy w jego naturze leży gromadzenie tÅ‚uszczu? Jest to równie niedorzeczne, jak trzepotanie rÄ™koma, by wznieść siÄ™ w powietrze. CiaÅ‚o ma gromadzić tÅ‚uszcza, a nie go tracić. To wÅ‚aÅ›nie zaokrÄ…glenia odróżniajÄ… nas od mężczyzn (jak również zdolność do wÅ‚aÅ›ciwego dobierania dodatków). W KsiÄ™dze Izajasza (43, 9) czytamy: „Biada temu, kto spiera siÄ™ ze swoim twórcÄ…, dzbanowi spomiÄ™dzy dzbanów glinianych. Czyż powie glina temu, co jÄ… ksztaÅ‚tuje: »Co robisz?«, albo jego dzieÅ‚o powie mu: »Niezdara!«”.
Walka ze StwórcÄ… oznacza jedynie kÅ‚opoty. Niejednokrotnie mieliÅ›my na to dowód – obsesyjna walka z wÅ‚asnym kobiecym ciaÅ‚em na rzecz mÄ™skiego wyglÄ…du sprawiÅ‚a, że staÅ‚yÅ›my siÄ™ tęższe, bardziej podatne na choroby i nieszczęśliwsze niż kiedykolwiek wczeÅ›niej. Kolejne pokolenia dziedziczÄ… przekleÅ„stwo cywilizacyjne w postaci zaburzeÅ„ Å‚aknienia, które rujnujÄ… wÅ‚asne życie i życie caÅ‚ej rodziny.
Drzwi, które otwarÅ‚y siÄ™ w wyniku buntu kobiet przeciwko chrzeÅ›cijaÅ„stwu, nie byÅ‚y drzwiami do równoÅ›ci politycznej, ale wstydu i osamotnienia. JesteÅ›my przekonane, że złą rzeczÄ… jest, jeÅ›li nie udaje nam siÄ™ pozbyć tkanki tÅ‚uszczowej z pleców i brzucha. Nie chcemy, aby inni widzieli, że mamy problem z akceptacjÄ… wÅ‚asnego ciaÅ‚a. Unikamy bliskoÅ›ci – we wszelkich jego przejawach oraz intencjach. Nawet szczupÅ‚e z natury kobiety cierpiÄ… we wszÄ™dobylskiej kulturze wstydu i osamotnienia: zdarza siÄ™, że wolaÅ‚yby mieć bardziej okrÄ…gÅ‚e ksztaÅ‚ty tylko dlatego, aby mieć wsparcie tych kobiet, które teraz zwracajÄ… siÄ™ do nich, mówiÄ…c: „NienawidzÄ™ ciÄ™ za to, że jesteÅ› taka chuda”.

Naturalną masę ciała zapewnia zdrowy, niewymuszony styl życia bazujący na codziennej gimnastyce i zdrowym odżywianiu.

Aby zaakceptować wÅ‚asnÄ… wagÄ™, musimy być w zgodzie z Bogiem. Musimy zaakceptować Bożą wolÄ™ przejawiajÄ…cÄ… siÄ™ w unikatowym ksztaÅ‚cie każdego ciaÅ‚a. Åšwiat mógÅ‚ narzucić nam wyobrażenie, jak powinno wyglÄ…dać doskonaÅ‚e ciaÅ‚o, ale najwyższy czas uÅ›wiadomić sobie prawdÄ™. PrzyszÅ‚e pokolenia nie bÄ™dÄ… wolne od narzuconych poglÄ…dów, dopóki sami siÄ™ od nich nie uwolnimy. Musimy poÅ›wiÄ™cić swe życie dla tych, których kochamy. Musimy wyzbyć siÄ™ pragnienia, by posiadać „doskonaÅ‚e ciaÅ‚o” i poÅ‚ożyć kres wyobrażeniu, że bycie piÄ™knÄ… w oczach Å›wiata zapewni nam powodzenie i akceptacjÄ™. JeÅ›li tego dokonamy, ocalimy przyszÅ‚e pokolenia kobiet.
Nie twierdzę, że bycie otyłą to stan bardziej nacechowany duchowością niż bycie szczupłą lub że szczupłość jest czymś złym. Staram się obalić niezdrowe wyobrażenia dotyczące wyglądu zewnętrznego i ukazać nieszczęście, jakie sprowadzamy na siebie starając się im sprostać. Jak na ironię, jedynie wtedy, gdy naprawdę położymy kres niezdrowemu stylowi życia i zgubnym przyzwyczajeniom, będziemy mogły bez żadnych obciążeń zadbać o zdrowie i osiągnąć prawidłową masę ciała. Naturalną masę ciała zapewnia zdrowy, niewymuszony styl życia bazujący na codziennej gimnastyce i zdrowym odżywianiu.

Dieta królowej Estery

Gdy rozeszła się wieść o poleceniu królewskim i jego rozkazie i gdy zgromadzono wiele dziewcząt na zamku w Suzie pod opieka Hegaja, wzięta też została Estera do domu króla pod opiekę Hegaja, stróża żon. Dziewczyna mu się spodobała i pozyskała sobie jego życzliwość. Pośpieszył więc, by dać jej środki upiększające i [należną] jej część utrzymania.
– Est 2, 8–9

Kiedy do haremu króla trafiła młoda dziewczyna imieniem Estera, przed którą otwarła się szansa na zdobycie serca królewskiego i zostania królową imperium perskiego, pierwszą rzeczą, jaką uczynił jej stróż, było skierowanie jej na dietę! Brzmi znajomo? W czasach, gdy żyła Estera, zajście w ciążę z królem gwarantowało bezpieczną pozycję w haremie. Jej dieta miała na celu przede wszystkim zwiększenie płodności, zaokrąglenie bioder i rozpalenie żądzy. Z pewnością historia Estery nie miałaby pomyślnego zakończenia, gdyby jej dieta ograniczyła się jedynie do suchej sałaty i czystego bulionu: w wyniku głodzenia się podupadłaby na zdrowiu psychicznym, co uniemożliwiłoby jej staranie się o względy króla!

Artykuł jest fragmentem książki "Biblijne sekrety piękna"



--
Ksiegarniakatolicka.pl - internetowa księgarnia religijna. W ofercie książki religijne, książki katolickie, modlitewniki, dzieła Jana Pawła II, religia, katolicyzm i inne. Serdecznie zapraszamy!

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zobacz takze:
kup tanie paliwo!
Supremacja wiedzy
Jak zdobyć kobiete
Nowa odsłona porównywarki cen Oferciak.pl
Zbiorniki do mleka